Tajemství Merlinovy hole 2022

Z Bradavické kroniky

První den, neděle 3.7.2022

Na nádraží King´s Cross nás dovezl Záchranný autobus. Bradavický express nás dovezl z nástupiště 9 3/4 do Bradavic. Z nádraží jsme šli na hrad. Na hradě nás přivítala paní ředitelka McGonagallová, kterou jsme hned ze začátku naštvali. Odešli jsme totiž dřív, než domluvila. Večer nás rozdělil Moudrý klobouk do kolejí. Mrzimor, Brumbál, Nebelvír, Zmijozel, Havraspár. Moudrý klobouk nám říkal podobné hlášky např. „ty jsi chrabrý jako lev, jdi do Nebelvíru“. Nebo – „chceš být nejlepší kouzelník na světě, běž do Zmijozelu“. Po rozřazení nám tři skřítci přinesli hostinu, která nám velice chutnala. Bylo tam hodně slaných i sladkých věcí. Měli na sobě velké kávové pytle. Někteří jim nabízeli ponožku, aby byli svobodní. Jídlo nám všem chutnalo.

Nebelvír

Druhý den, pondělí 4.7.202

Naše ráno začalo báječným probuzením od naší nejoblíbenější vedoucí, Danči. Na rozcvičce jsme skákali žabáky k lavičce a poté nás v táboře čekala výborná snídaně v podobě rohlíku s paštikou. Dopoledne jsme se v rámci kolejí seznamovali se svými letními spolužáky. Potom, co jsme se v naší koleji seznámili, jsme šli na svačinu. Některé koleje se už začaly učit famfrpál, zatímco ostatní vysílali domů sovy s dopisy. Po obědě jsme se vydali do kouzelnických obchodů, kde si nás podle našich dovedností vybíraly hůlky. Při večerním táboráku napadl Bradavický hrad strašlivý černokněžník Auguron, kterého zahnala ředitelka školy McGonagallová.

Zmijozel

Třetí den, úterý 5.7.2022

Ráno jsme byli vyrušeni z našeho sladkého spánku Aničkou, tedy spíše jejím bubnem. Po ranním slalomu mezi stany a snídaní, nás zastihli úředníci z Ministerstva kouzel kvůli Auguronovu útoku na Bradavice. Začaly rozsáhlé výslechy, které většina studentů ale nebrala vážně a spíš se jim vysmívala. Naštěstí ale nikdo nebyl usvědčen ze spolupráce s Auguronem. Nedávno po ukončení výslechů začala hodina bylinkaření. Šlo o vybírání fazolek mandragory. To bylo ovšem zkomplikováno tím, že 3 druhy mandragor, které vydávají fazolky při jiných podmínkách, byly na záhoně pomíšeny. Hned poté nastalo krmení hladových žáků, kteří se na oběd vrhly jako vosy na ovoce. Poté začal napínavý zápas – Mrzimor vs. Nebelvír. Mrzimoru se podařilo zvítězit se skóre 8:2. Jelikož po Auguronově příchodě bylo nutné se naučit sebeobraně, základní dovednosti předvedli profesoři Malfoy a Lockhart. Tak začaly kouzelnické souboje. Šlo o to, že studenti mezi sebou bojovali, aby si pořádně vštípili princip boje. Jelikož se po únavných soubojích žaludky žáků nejspíše proměnily v bezedné, bulgur k večeři mizel závratným tempem.
Nečekaně se však objevil v Bradavicích proslulý famfrpálový tým Smetáci. Ti měli zápas se Zmijozelem a drtivě nad ním zvítězili – 17:2. Tak byl 3. den v táboře ukončen.

Mrzimor

Čtvrtý den, středa 6.7.2022

Ráno nás vzbudil Radek. S ním jsme měli ranní rozcvičku, při které jsme došli k bramborovníku a zpátky. Poté jsme snědli výbornou snídani – chleby s marmeládou a přečetli nové číslo Denního věštce. Hned po snídani nás navštívil hlavní vyšetřovatel u ministerstva Kingsley Pastorek, který nám ukázal zprávu od Augurona, byla ale zašifrovaná. Zprávu jsme úspěšně rozluštili a dozvěděli jsme se o legendě o Merlinovi, která byla střežena trolly. Naším úkolem bylo získat fragmenty legendy a co nejpřesněji ji zapsat. Při tom nás mohli trollové bouchnout svými kyji. Skupinka, která si to zasloužila nejvíce, vyhrála (Brumbál). Po obědě jsme získávali magické suroviny na kotloguš (mezi námi známý jako buřtguláš) od skřítků z kuchyně. Když jsme měli suroviny, mohli jsme začít vařit večeři. Museli jsme si vykopat ohniště, vyrobit držák na kotlík a připravit suroviny. Pak začala kouzla. Naše kouzla bohužel nebyla dostatečně silná, a tak jsme tuto disciplínu nevyhráli.

Brumbál

Pátý den, čtvrtek 7.7.2022

Dnešní den se nesl v duchu výletu za Jánošem Trdlošem. Zjistili jsme, že první útok Augurona se stal při letní škole v Bradavicích pro Maďary. Jánoš Trdloš byl při tomto útoku hospitalizován do nemocnice sv. Munga. Cesta to byla dlouhá a náročná (16,5 km). Čekali nás nástrahy např. „špatná odbočení“, velkých převýšení a lehkého deště. Když jsme narazili na lázně sv. Munga, tak nám došlo, že jsme blízko. Lázeňská voda je zvláštního oranžového vzhledu, což nám přišlo neobvyklé. Pramen lázně nás dovedl až do nemocnice sv. Munga, kde nás uvítala pohledná sestřička a vzala nás k pacientovi Jánoši Trdlošovi. Sám Jánoš Trdloš vypadal velice zmateně a opuštěně. Zeptal se nás, jestli máme rádi guláš. I přes jeho zmatenost jsme z něho dostali důležité informace. Potvrdil nám tím, že útok, který proběhl minulý rok, opravdu způsobil Auguron, ale spíš než o útok se jednalo o nepovedený pokus s černou magií. Tento pokus zničil celou knihovnu a postihl i samotného Augurona se zobákem a peřím. Jánoš se u toho nachomýtl, když si s kamarády chtěli udělat největší klobásu na světě. Hezky jsme Jánošovi poděkovali a cestou nazpátek jsme navštívili zříceninu hradu Poláků. Zase jsme udělali předem určených pět koleček okolo různých míst a už když jsme nevěřili, že se vrátíme do Bradavic, tak se nemožné stalo možným. Hned po návratu byla jediná věc, na kterou všichni mysleli. Byl to záchod. Z letáku (který se nacházel na toaletách) jsme se dočetli, že při západu slunce máme následovat mozkomora, který by nás dovedl za Auguronem na secret meeting. Auguron zajišťoval 100% bezpečí při příchodu a odchodu. Škola raději zavolala pomoc od ministerstva. Auguron se to dozvěděl a poslal po mozkomorech zprávu, že se meeting přesouvá na pozdější termín.

Líbilo se nám:
Oliver: „Líbil se mi mozkomor.“
Jakub M.: „Líbila se mi trase výletu.“
Lukáš: „Mozkomor se mi líbil, protože nemluvil.“
Vanda: „Jánoš Trdloš byla zajímavá postava.“
Anežka: „Líbilo se mi, že Jánošovi chutnal guláš stejně jako mně.“
Izi: „Líbil se mi mozkomor.“
David: „Sirný pramen tedy zakouzlený/kouzelný pramen se mi moc líbil.“
Robin: „Mozkomor byl hustý.“
Adam: „Pramen byl žlutý a neobvyklý.“
Samuel Koc.: „Pramen byl kouzelný.“
Jakub D.: „Líbilo se mi, že jsme obešli polovinu služby.“

Havraspár

Šestý den, pátek 8.7.2022

Ráno skřítci protestovali, že nebudou sloužit, dokud nedostanou svá práva. Museli jsme tedy za ně oloupat brambory. Profesor Neville Longbottom přišel s tím, že vrby mlátičky se potřebují rozmnožit lístky, které jsme museli ukrást jiným vrbám, které si je pevně chránily. Poté, co jsme přišli na hrad, byl nástup, na který vtrhl Auguron se svými černokněžníky. Z každé koleje unesli jednoho spolužáka. Paní ředitelka na nás seslala kouzlo proti maguárům. Každá kolej se vydala zachránit svého spolužáka. Naše spolužáky hlídali nebezpeční maguáři, kteří nám mohli vytrhnout šátek a tím nás zbavit našeho jediného života. Když byl táborák, přišel k nám vrchní vyšetřovatel Kingsley Pastorek, který nás očaroval kouzlem, které nás udělalo neviditelnými. Byly jsme svědky toho, že Auguron zabil Jánoše Trdloše. Protože nám řekl, co se stalo dříve v bradavické knihovně. Dozvěděli jsme se, že Merlin skryl artefakt. Máme jít hledat profesorku Sybilu Trelawneyovou. Poté jsme šli spát.

Naše hlášky:
Vojta: „Nejvíce mě zaujaly nové kletby do sbírky.“
Sam: „Vzpoura skřítků „Chceme důchody“, „Máme toho dost!““
Luky: „Večerní schůzka“
Róza: „Skřítčí hláška: Ponožka = život, maska Augurona“
Vašek: „Sbírání brambor a podpora skřítků“
Julča: „Vrby mlátičky“
Fanda: „Večerní schůzka“
Šárka: „JE TU NĚKDO, KDO TU NENÍ?“
Filip: „Nic“

Nebelvír

Sedmý den, sobota 9.7.2022

Ráno jsme začali parádní rozcvičkou, po které nás čekala sladká odměna, nutella. Dopoledne se odehrálo několik zápasů famfrpálu. Koleje z vrcholu tabulky potvrdily pozici favorita a své zápasy vyhrály.
Také jsme pomohli hajnému Hagridovi s nebezpečnými trpaslíky, kteří ničili školní zahrádku. Po vydatném obědě a prospaném poledním klidu jsme se vydali na Luž za profesorkou Trelawneyovou, aby nám vyvěštila budoucnost a prozradila, jakou šanci máme v boji proti Auguronovi. Po cestě jsme splnili několik úkolů a celí znavení jsme se vrátili do tábora. K večeři jsme měli oblíbené jídlo našeho oslavence Kuby. Po čočce s vajíčkem jsme se všichni sešli na večerním nástupu, po kterém jsme Kubu hodili do sudu. Jelikož večer začalo pršet, místo posezení u táboráku jsme šli spát.

Zmijozel

Osmý den, neděle 10.7.2022

Den začal neobvykle tiše. Budíček se neprováděl jako obvykle bušením do bubnu, ale postaralo se o něj pár žáků spolu s Aničkou. Důvod se ale hned ukázal. Když totiž žákům došlo, že tradiční budíček není mířen na ně, ale na vedoucí, rozhodli se k obvyklému řvaní jako na lesy přidat i plácání na stany. Po nejbrutálnějším budíčku, který tenhle tábor zažil, si museli žáci dojít pro stoly a lavice, které byly z nějakého důvodu roztroušené po táboře. Kontejner na papír byl dokonce na střeše kuchyně, což nikdo nedokázal vysvětlit. Po snídani jsme dostali Denního věštce – nedělní vydání. Pak začal zápas Nebelvír vs. Havraspár. Havraspár zvítězil se skóre 5:4, i když se někteří lidé domnívali, že ve skutečnosti jde o remízu. Těsně před obědem nás zastihla příjemná zpráva – dostali jsme pozvánku do Prasinek na filmový festival. Jelikož Bradavice pomáhaly při jeho založení, je tradicí, že bradavičtí studenti přispívají malými představeními, tento rok na téma života Harryho Pottera. Hned poté, co si studenti odbyli své služby v bradavickém hradu, se přípravy rozjely naplno. Žáci lítali sem a tam, dolaďovali kostýmy, psali scénáře a přemýšleli nad tím, jaké rekvizity budou potřebovat. Ti, kteří necvičili, byli buď v kavárně paní Pacinkové na svačině, nebo v Medovém ráji, kde si mohli koupit něco sladkého na zub. Potom (konečně!) začal festival. Všem se představení líbila a laťka stoupala výš a výš. Bohužel a zároveň naštěstí došlo i na reklamu. Tu přidali do svého představení Brumbálovci. Festival byl ukončen stejně slavnostně, jak začal, a to autogramiádou.

Mrzimor

Devátý den, pondělí 11.7.2022

Den začal budíčkem profesora Longbottoma, který nám oznámil smutnou novinu. Trpaslíci, kterým jsme předešlý den zamotali hlavu, nám ukradli brambory z kuchyně a schovali je do svých hnízd. My jsme jim je museli ukrást, oloupat a umýt, skřítci z kuchyně se postarali o zbytek.
Po snídani jsme z Chroptící chýše zjistili, jakým kouzlem vyřešit jaký problém. Vše nám ztěžovali raraši, kteří se nás snažili chytat. Po poskládání všech kouzel jsme naopak my začali rarachy odchytávat. Raraši se bránili zuby nehty, ale pouze jeden rarach obstál.
Oběd byl z brambor od trpaslíků, takže jsme si ho vychutnali. Po obědě nám Kingsley Pastorek oznámil, že některý z Auguronových stoupenců unesl ředitelku Bradavic, Minervu McGonagallovou. Museli jsme běžet na šest vytipovaných míst činu a museli jsme zjistit, kdo, kde a jakým způsobem byl tento zločin způsoben.
Večer se konal další zápas ve famfrpálu, Brumbál proti Smetákům, nejobávanějšímu týmu. Přes všechna očekávání Brumbál díky chytači Kohoutkovi zvítězil 12:3. Další zápas, Havraspár proti Smetákům, byl v poločase přerušen.
Večer jsme se museli nazpaměť naučit kouzla, která jsme ráno poskládali. Po setmění jsme vyrazili na zkoušku obrany proti černé magii. V lese na nás čekaly různé kouzelné potvory, proti kterým jsme se bránili naučenými kouzly.

Brumbál

Desátý den, úterý 12.7.2022

Včerejší den se zdál jako každý jiný, po příjemném probuzení a ranní snídani, se každá kolej rozběhla dělat své denní povinnosti, následovala dlouhá pauza, po které se rozhodlo, že se půjde na půldenní výlet. Všichni se zabalili a poté vyrazili. Výlet zaobýval zajímavou cestu, která vedla i přes Německo. V průběhu naší expedice, která měla za úkol odhalit rodokmen slavného kouzelníka Merlina, na nás čekali různé úkoly a zkoušky, které nám dodávali indicie.
Flashback!
Pár dní zpátky jsme byli za věštkyní Trelawneyovou, která nám vzkázala, že máme najít pravého dědice Merlina.
Konec flashbacku!!
Merlinova dědice jsme po dlouhých a únavných úkolech našli. Projevilo se, že jím je samotná Minerva McGonagallová, což je ředitelka Bradavic. Večer jsme se odjeli podívat do Prasinek, ve kterých jsme následně přespali. Všichni byli velice natěšení na noční hlídky, které byly za sebou v pořadí počtů bodů v celotáborovce.

Líbilo se nám:
Oliver: „Líbilo se mi, jak jsme přespávali v Prasinkách.“
Jakub M.: „Líbilo se mi, že jsme přespávali v jiném prostředí.“
Lukáš: „Jak mi někdo zalehl matraci.“
Vanda: „Byla jsem ráda, že jsme si večer všichni povídali.“
Anežka: „Líbil se mi výhled ze skal.“
Izi: „Byla jsem ráda, že jsme přespávali mimo tábor.“
David: „Líbilo se mi, že mi došel balík.“
Robin: „Líbilo se mi, že jsme objevili nové místo na spaní.“
Adam: „Líbilo se mi také přespávání.“
Samuel Koc.: „Strašně se mi líbila procházka.“
Jakub D.: „Líbilo se mi, jak jsme přespávali na ostrůvku.“

Havraspár

Jedenáctý den, středa 13.7.2022

Po poměrně teplé a příjemné noci v Prasinkách jsme se probudili do krásného rána. Vedoucí nám přinesli jídlo a my jsme si díky nim mohli udělat snídani. Po chlebu s ramou a sýrem jsme se sbalili a vydali nazpět do tábora. Pár minut po příchodu so tábora nás nepřipravené zastihlo bodování. Naštěstí si ale všichni stihli vyklidit stany. Během následujícího nástupu byla vyhlášena celodenní hra, které místní osazenstvo říká „Revelio“. Během této hry jsme se snažili vypátrat „špióna“, který údajně vynášel informace z Bradavic Auguronovi. Byla to hra na způsob skoro každoroční hry „Jménem civilizace“. Po vyhlášení „Revelia“ jsme šli hrát další hru. Tato hra se hrála na způsob klasických „lodí“. Vystřely padaly jeden za druhým, ale nakonec jsme k naší velké radosti zvítězili (Nebelvír). Byla to zábavná a napínavá hra. Po „lodích“ jsme měli výborný oběd – zeleninová polévka a kuře na kari s rýží. Po dobrém obědě jsme se s panem Hagridem přemístili pomocí přenášedla do kouzelnické zoo. V zoo jsme získávali základní informace od různých kouzelných tvorů např. maguárů, pastelníčků, augurona (pták) nebo karkulinek. Po následující pauze se šel dohrávat famfrpál. Hrál se druhý poločas zápasu Smetáci vs Havraspár. Smetáci nakonec chytili zlatonku a zápas skončil 17:1. Následně hrál Mrzimor proti Smetákům. Zápas jen s pěti brankami skončil pro Smetáky 15:0 poté, co chytač Smetáků chytil zlatonku. Po zápasech jsme si dali „horkého psa“ (hot dog). A byl fakt dobrý. Po večeři byl další nástup, na kterém byli všichni členové učitelského sboru. Všechno probíhalo jako obvykle, dokud nepřiletěla sova s nočním věštcem. Ve věštci se psalo o útoku na Ministerstvo kouzel. Pochopili jsme, že bychom měli najít Brumbála a získat od něho informace o Merlinově holi, protože o ní něco věděl. A tak jsme se vydali do komnaty nejvyšší potřeby, kde Minerva schovala obraz pana Brumbála. Brumbál nám řekl, aby jsme šli do Merlinova příbytku. Na konci setkání dal Brumbál každému zástupci koleje prázdný pergamen. Když jsme se vrátili ke svým ložnicím, všichni jsme zabezpečili hrad kouzlem „protego totalus“. Po náročném dni se všichni těšili do postelí.

Naše hlášky:
Vašek: „Líbily se mi lodě.“
Róza: „Líbila se mi cesta za Brumbálem.“
Luky: „Nejlepší bylo setkání s Albusem Brumbálem v komnatě nejvyšší potřeby.“
Vojta: „Líbily se mi lodě.“
Leontýna: „Líbil se mi tu profesor Lockhart.“
Julča: „Nejlepší byla večeře horký pes.“
Fanda: „Ochrana hradu – PROTEGO TOTALUS.“
Tom: „Hra Smatáků proti Havraspáru.“
Filip: „Tomáš si vzal čelenku pro airodynamičnost.“

Nebelvír

Dvanáctý den, čtvrtek 14.7.2022

Ráno jsme se probudili s naším praktikantem Kubou Musilem (JJ), poté jsme vyběhli těžkým tempem k bramborovníku a pak zpět. Zatímco jsme se chystali na těžkou cestu do Merlinova příbytku, tak jsme stihli odehrát zápas proti Mrzimoru, což bylo velmi napínavé, ale nakonec jsme vyhráli 9:5. Po výtečném obědu jsme se rozhodli udělat své povinnosti, což se zkomplikovalo, když našeho člena píchla vosa do jazyku a stav se pomalu zhoršoval, že pro něj musel přiletět vrtulník.

Zmijozel

 

Po vzrušující události čekala naše studenty výprava do Merlinova příbytku. Vybaveni hůlkami, koštětem a kusem pergamenu od Brumbála vyrážely koleje podle pořadí v bodování. Cestou musely překonat les plný bubáků a akromantulí, přeletět propast a jinak prokázat své mistrovství v kouzelnickém umění. V Merlinově domově museli studenti překonat strach ze tmy a projít dlouhým temným tunelem, na jehož konci čekal strážce. Když před něj skupinky předložily své pergameny, magické světlo odhalilo jejich obsah. Samostatné útržky nedávaly příliš smysl. Cestou zpět do školy zastihla naše studenty bouře, kterou rozpoutal Auguron, který celý den upevňoval svou moc na právě dobytém Ministerstvu kouzel.
Když se žáci posilnili večeří, dali spolu s ředitelkou McGonagallovou a vyšetřovatelem Pastorkem dohromady úryvky ze svých pergamenů. Zjistili, že popisují rituál, jak získat Merlinovu holi. Studenti si okamžitě donesli hůlky a přistoupili k magickému obřadu. U základního kamenu bradavického hradu třikrát zvolali kouzlo Expecto patronum Merline. Náhle se zjevil Merlinův patron v podobě draka a donesl McGonagallové, Merlinově dědičce, velkou hůl z anglického dubu.
Záhy se na horizontu objevil zástup maskovaných černokněžníků s loučemi, který skandoval hesla „Auguron vládne“ a „Pryč s mudly“. Děti se sešikovaly za ředitelku a připravily si hůlky k boji. Ze zástupu černokněžníků vystoupil Auguron, s obličejem znetvořeným do ptačí podoby, a vyhrožoval dětem zničením, pokud mu okamžitě hůl nevydají. Děti samozřejmě odmítly. Jakmile Auguron a jeho nohsledi zaútočili, začali studenti pod vedením ředitelky opakovat kouzlo k vyvolání Merlinova patrona. Merlinova hůl se v rukou McGonagallové rozzářila bílým světlem a začala vysávat z Augurona jeho temnou sílu a magii. Auguron úpěl a jeho stoupenci se zbaběle rozprchli. Když se Auguron pokusil děti zabít smrtící kletbou, síla Merlinovy hole a odvaha našich dětí obrátily kletbu proti Auguronovi a úplně ho zničily. Zatímco se studenti radovali ze svého vítězství, sledovali na nebi stříbřité květy, které oznamovaly pád zla a návrat pořádku a bezpečí.
Jelikož už bylo velmi pozdě, musely se hlavní oslavy vítězství ponechat na další den. Děti, doprovázeny uklidňující hudbou, si vyčistily zuby a usnuly ve svých ložnicích.

Vašek, programák

Třináctý den, pátek 15.7.2022

Porážku Augurona a slavnostní náladu konce letní školy ohlašoval již hudební budíček profesorky Bonesové. Projevy radosti se propsaly i na některé housky s máslem a nutellou. K nim děti dostaly i poslední číslo Denního věštce, které jim provolávalo slávu a děkovalo za jejich hrdinství z předešlého večera.
Následovaly aktivity typické pro poslední táborový den. Vedoucí a děti chystali závěrečný táborák. Kuchtík David „vařil“ smůlu na pochodně s chlapci, kteří již odrostli věku táborových dětí – s Adamem, Edou, Lukášem a Martinem. Také se dohrával famfrpálový turnaj, který ještě mohl ovlivnit pořadí v celkovém bodování kolejí.
Po obědě následoval ceremoniál k závěru letní kouzelnické školy. Ještě před ním se – na žádost z řad studentů – konala autogramiáda našich profesorů a profesorek, prefekta a prefetek. Fanoušci a fanynky nejen Zlatoslava Lockharta si nechávali podepisovat nejen památníčky, ale i ruce, obličeje, a dokonce botu.
Po autogramiádě se přistoupilo k ceremoniálu. Byli vyhlášeni studenti a studentky s nejlepším úklidem.
Famfrpálový pohár získal Zmijozel. Dále se umístily: Brumbál, Mrzimor, Havraspár, Nebelvír. Speciální poděkování získal hostující tým Smetáků (který by ve skutečnosti zcela zvítězil).
Ve školním poháru (celotáborovém bodování) se umístily koleje podle počtu bodů:

1. Zmijozel (92 bodů)
2. Mrzimor (86 bodů)
3. Brumbál (73 bodů)
4. Havraspár (72 bodů)
5. Nebelvír (68 bodů)

Na závěr ceremoniálu obdržel každý student a každá studentka certifikát z letní kouzelnické školy. Ten potvrzuje výborný výsledek z magického umění, kterého děti během uplynulých týdnů dosáhly, a otevírá jim příležitost uplatnit se v některé kouzelnické instituci.
Po ceremoniálu děti odložily hábity a oblékly si táborová trička – další tradiční součást konce tábora. V nich jsme se šli vyfotit na famfrpálové hřiště. Když jsme se pečlivě rozestavěli, zjistili jsme, že nás nemá kdo vyfotit. Naštěstí nám vypomohla vedoucí z vedlejšího tábora.
Po focení se sešly jednotlivé koleje, aby si rozdělily odměny za umístnění ve školním poháru. Nastala možná největší zkouška odvahy na táboře – testování Bertíkových fazolek, které naskytly příležitost ochutnat žížaly, ušní maz nebo zkažená vejce.
Když se večer nachýlil, sešli jsme se kolem velkého závěrečného táboráku. Zapálily ho čtyři nejstarší děti vlastnoručně vyrobenými pochodněmi. V záři a horku posledního táborového ohně se děkovalo vedoucím, praktikantům, dětem… zkrátka všem, bez kterých by tábor nemohl proběhnout, fungovat, bez kterých bychom si ho neužili. K táboráku samozřejmě patřily kytara a zpěv a z Medového ráje dorazilo i nějaké to občerstvení.
Byli jsme velmi rádi, že jsme překonali neštěstí posledních pár let, kdy nám závěrečný táborák mařil otravný déšť.

Vašek, programák

Čtrnáctý den, sobota 16.7.2022

Ráno bylo rychlé. Děti se obsloužily u švédských stolů a mazaly se sbalit. Přestože jsme letos nemuseli s dětmi bourat tábor, stíhali jsme odchod z tábora jen tak tak.
Na posledním nástupu jsme se rozloučili a spustili vlajky.
Pak jsme se rozjeli do svým domovů v mudlovském světě, obohaceni vzpomínkami na úžasné kouzelné dobrodružství (a hůlkami v kufrech).

Vašek, programák

 

 

 

Denní věštec

Neodmyslitelnou součástí příběhů z Bradavic jsou i kouzelnické noviny Denní věštec, ani u nás tomu nebylo jinak. Zde se můžete začíst do všech výtisků, které jsme v průběhu tábora vydali.