Mise Gaia 2019

Všechny děti, které dostali pozvánku, se začátkem července sešli ve výcvikovém kosmickém středisku LUŽ1, kvůli blížící se misi Gaia. Jedinou možností na záchranu Země tajemný předmět z planety Gaia, který pohltí nadbytečnou energii na planetě. Česká pobočka MVA proto naplánovala misi na tuto vzdálenou planetu a jako astronauty povolala ty nejlepší z nejlepších.

Po příjezdu se mladí astronauti seznámí s plánovanou misí na planetu Gaia pro záchranu planety. V cestě jim má pomoci tajemný předmět, co spadl jako meteorit nedaleko výcvikového střediska. Ten umí přenášet a se správným přístrojem (mikrovlnka) jej lze využít pro vesmírný pohon.

Mladí astronauti tak absolvují vojenský výcvik, jenž ukončí složením testů a odletem do vesmíru. Po prvním přistání ale ouha! Přistáli na úplně jiné planetě. Když se snaží odletět za pomoci meteoritu, přistanou na stejném místě jako předtím. Při výrobě vlastních systémů k odletu ale přiletí vzkaz, šifra. Klíč k ní se nachází na planetě, proto se vydají na její průzkum.

Při průzkumu se podaří šifru rozluštit a v ní najdou kritéria, podle kterých poznají, že přistáli na správné planetě. Když se vrátí k raketě, aby odletěli, zjistí že meteorit, který byl bezpečně uložen tam není. Místo něho je tam něco jiného. Zkusí to vložit do „mikrovlnky“ a odletí na další planetu.

Na další planetě je vítají zvláštní stvoření, Umpalumpové. Těm ale Antiobezitní galaktický úřad zabavil recept pro výrobu čokolády, je nutné jim pomoci získat ho zpět. Za odměnu budou moci si vlastní čokoládu uvařit. Po splnění úkolu se „meteorit“ zase změní v něco jiného a astronauti budou moci odletět dále.

Další planeta ale je moc veliká, je na ní obrovská gravitace. Musí se tedy plazit, aby si nezlomili nohy. Od toho jim může pomoci antigravitační pole, pro jeho generovaní potřebují speciální kapalinu. Dalším problémem planety je obrovské světelné znečištění. Proto musí zkalibrovat odletové navigační systémy podle souhvězdí na obloze. Poté mohou odletět. Při letu na další planetu si je stopne stopař Artur Dent. Ten jim řekne o Stopařově průvodci. Při doplňování informací ale raketu objeví byrokratičtí Vogoni a zabaví jim „mikrovlnku“ protože nesplňuje platná pravidla pro meziplanetární pohon. Úkolem astronautů je získat mikrovlnku zpět.

Poté přistanou na další planetě. Tam panuje válka. Čtyři rozlícené frakce bojují proti sobě. Mladí astronauti pomohou na planetě nastolit znovu mír a znovuvybudovat infrastrukturu na planetě. Poté mohou letět dál.

Po cestě naši raketu napadnou piráti a probíhá vesmírná bitva.

Další planeta, na které přistanou, je už Gaia. Planeta splňuje všechny kritéria z šifry. Objeví na ni střípky cesty, po které se vydají a na jejímž konci objeví krystal. Tento krystal má moc zachránit Zemi a vrátit ji zpět do její běžné trajektorie. Astronauti ho vezmou na Zemi.

Země je po návratu již značně poničená, rozbité jsou domy, a i výcvikové středisko. Vědci krystal uloží, z něj vystřelí zelený paprsek a Země tím bude zachráněna.

Poté čeká naše astronauty už jen sláva a oslavný oheň. Bohužel tajemný pohon zůstal na planetě Gaia, a tak se na podobnou Misi nemůžeme vydat znovu. (zatím)

Palubní videodeník den 1. – Příjezd

Palubní videodeník den 2. – Zkouška přežití

Palubní videodeník den 3. – Testy

Palubní videodeník den 4. – Odlet

Palubní videodeník den 5. – Rakety

Palubní videodeník den 6. – Luštění tajné šifry

Palubní videodeník den 7. – Čokoládová planeta

Palubní videodeník den 8. – Planeta s velkou radiací

Palubní videodeník den 9. – Stopařův průvodce po galaxii

Palubní videodeník den 10. – Válka

Palubní videodeník den 11. – Obnova civilizace a planeta Gaia