Super Duppp 2007


Po ohromném úspěchu předloňské pěvecké soutěže SuperVrána, kdy soutěžilo 10 dětí o to, kdo nejkrásněji „krákorá“, jsme letos přišli s kůží na trh také my vedoucí.
Inspirací nám byly dvě televizní taneční soutěže: StarDance a Bailando Tančím pro tebe (nechceme se chlubit, ale na rozdíl od těchto soutěží byla sledovanost té naší 100%, možná i vyšší, neboť již po Labutím jezeře se do blízkosti tábora začalo stahovat ptactvo a lesní zvěř).

Hned druhý táborový den se konal konkurz na moderátory a porotce, jak jinak samozřejmě z řad dětí. To byl také poslední večer, kdy o něčem rozhodovali vedoucí. Pak už byla celá soutěž v režii dětí, které si s pomocí praktikantky Aničky vše, od přípravy hlediště a tanečního parketu přes kulturní vložky a reklamy až po hlasování pomocí papírových SMS, organizovaly samy.

Do soutěže se „dobrovolně“ přihlásilo šest párů vedoucích a praktikantů: Honza a Gábina, Blanka a Ivoš, Piňďa a Karolína, Michal a Hanka, Ivčána a Kuba a Pavel a Eliška.

Jaký se bude tančit tanec, se vedoucí dozvěděli vždy den předem a během poledního klidu a po večerce usilovně nacvičovali v týpí. Pořadí tanců bylo následující: balet, rokenrol, břišní tance, paso doble a poslední, finálový večer páry společně předvedly polku a disko.
Stejně jako u televizních soutěží se hlasovalo pomocí SMS (ty naše byly odesílány vhozením do ešusu), každé dítě a nesoutěžící vedoucí mohli dát 1 hlas.

Po spočtení hlasů se se soutěží rozloučil pár, který jich získal nejméně. Každý táborník měl nějakého favorita, což se projevilo na transparentech, které si děti vyráběly. A že vedoucí bojovali jako lvi, se můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

Přesto jako u každé soutěže vítěz může být jen jeden – a my vám to Honzo s Gábinou samozřejmě přejeme – ale medaili za osobité kostýmy, kreace a odvahu by si zasloužili všichni zúčastnění. No, posuďte sami, a nechte se překvapit, jaký bude večerní program na příští rok!