Na tábor s Vesmírem

Přestože ještě panuje zima, vedoucí Vesmíru Říčany už pracují na přípravě letošního turnusu tábora v Lužických horách, který se uskuteční mezi 2. a 15. červencem. Rádi bychom Vám nabídli dobrodružství pod stanem jako skvělý způsob, jak mohou Vaše děti zahájit letošní léto.

Děti s námi vyrazí pod stan do přírody, aby zažili nevšední zážitky bez mobilů a sociálních sítí, které jsou už neoddělitelnou součástí našich životů. Tábor vypadá v podstatě stejně, jako si ho pamatují první účastníci před 40 lety. Jen místo v potoce se můžeme umývat v prvotřídních sprchách s horkou vodou, téměř jako doma. Děti si osvojí zálesácké dovednosti (udržování ohně nebo sekání dříví) a pracovní návyky při plnění táborových služeb. Zažijí – a mnohdy poprvé – pobyt bez rodičů, kdy se o sebe musí samy postarat a překonat nevšední výzvy, například spát ve spacáku nebo projít v noci lesem. Posouvají s námi některé své fyzické a psychické limity, a věříme, že se na táboře učí důvěřovat sobě i týmu dosud neznámých dětí a vedoucích. Mnohdy zde navážou přátelství, které trvá i mimo tábor a dále v dospělosti. Tento nevšední pobyt v přírodě se vždy nese v atmosféře tematické celotáborové hry. Jednotlivé hry, zaměřené na sportovní aktivity a úkoly na přemýšlení, doprovázejí scénky vedoucích v kostýmech, kterými děti vtahujeme do příběhu.

Veškeré informace o přihlášce nebo ukázky, jak probíhaly minulé tábory, naleznete na našich webových stránkách www.vesmir-ricany.cz. Aktuality můžete sledovat na naší facebookové stránce https://www.facebook.com/vesmir.ricany/.

Neváhejte a rezervujte Vašemu dítěti místo u našeho táboráku.